Кадмієві аноди

642,00 грн.
з податком

Кадмій – пластичний метал сріблясто-білого кольору, легко піддається вальцювання, штампування та протяжки. За своїми хімічними властивостями і дуже близький до Zn, але на відміну від нього Сd нерозчинний у лугах

Кадмій–– пластичний метал сріблясто-білого кольору, легко піддається вальцювання, штампування та протяжки. За своїми хімічними властивостями і дуже близький до Zn, але на відміну від нього Сd нерозчинний у лугах. Стандартний потенціал Сd дорівнює -0,403.

Близькість потенціалів Fе і Cd призводить до того, що в різних умовах експлуатації характер захисту сталі від корозії кадмуванням може бути електрохімічним, подібно до Zn, або механічним, аналогічно Sn, Ni та іншим металам.

Кадмієві покриття застосовуються для захисту від корозії деталей: із високоміцних та пружинних сталей; сталей, які працюють при температурі до 250°С та експлуатуються в умовах впливу морської води; складнопрофільованих та деталей, що експлуатуються в умовах тропічного клімату.

Кадмування застосовується також для захисту сталевих та мідних деталей з метою запобігання контактній корозії алюмінієвих та магнієвих сплавів. Для підвищення корозійної стійкості покриття Сd піддають хроматування або фосфатування.

Покриття Сd не слід наносити на деталі, що працюють в атмосфері промислових районів, в контакті з паливами, що містять сірчисті сполуки, в атмосфері, що містить леткі агресивні сполуки, що виділяються з органічних речовин (при висиханні оліфи, лаків і т.п.).